Fenerbahçe Acıbadem finalde

20 Aralık, 2010

     Bir kaç günlük aradan sonra yine bir şeyler yazma fırsatı oldu. Gündem de dolu. Hocamızın açıklamaları, Sivas maçı ve Sarı Melekler'in şampiyonluk yolculuğu. Kızlarımız tarihi bir başarıya imza atarken diğer konulara bulaşmak haksızlık olur. Ayrı ayrı yazarız gün çok.
    Bayan voleybolunu ileri derecede bu sezon izlemeye başladım. Geçen sezon da çok kayıtsız değildim aslında. Ancak bu sezon daha çok vakit ayırıyorum ve büyük bir keyif alıyorum. Bunları neden yazdım. Bayan voleybolunda çömezim daha. Pek derinlikli analizler beklemiyorum kendimden. Okuyanlar bilir, yapamıyorum/yapmıyorum'da zaten. Ama yinede göz görüyor. Tamamen amatörce gördüğüm şeyleri kısaca aktarmak isterim.
     Geçen seneki Gamova seviyesinde durdurulamaz bir ofansif oyuncumuız yok. Skovronska müthiş bir oyuncu, ancak Gamova durdurulamayan bir katil gibi istikrarlıydı. Skovronska bazı maçlarda yavaşlayabiliyor. Sokolova ve Osmokrovic'i de durdurulamaz bir hücumcu olarak görmek zor. Bazen yavaşlıyorlar. Ama takım geçen yıldan daha güçlü. Dışardan bakınca tuhaf gözükebilir ama derinlemesine bakılınca ustalıkla kurulmuş harika bir takımla karşı karşıyayız. 100 puanlık bir smaçörümüz yok ama. 90 puan üstünde 3 smaçörümüz var. Sihirli parmakları ile şapkadan tavşan çıkaran bir pasörümüz var. Hata iki, Naz'da çok çok iyi. Tek ayakta ıskalamayan bir seri katilimiz var, Eda. Fürst ise rakiplerimizin moralini bozan, tedirgin eden, geren bir blokör. Her zaman tepelerinde duran sinir eden bir kulak çınlaması gibi. Bu takımda bunlardan çok daha fazlası var ama. Hemen hepsi libero seviyesinde manşet alıyor.  Kadroya göre oyunda bulunan 6 oyuncunun en az 4'ü önemli blok tehtidi yaratıyorlar. Hücumda pek çok istikrarlı ve etkili seçeneğe sahip olan takımımızın, savunmada ise önemli bir açığı yok. Karşınızda güçlü ve becerikli bir takım varsa, en iyi stratejiyi başarıyla uygulayarak, takımı herhangi bir oyuncunun zaafı ile aynı seviyeye indirebilir. Ama bizim takımızın defansif manada düşürülebileceği en alt seviye, genellikle karşımızdaki takımın yükselemiyeceği bir seviye olucaktır.
Takımdaşlık, sosyal iletişim gibi, sorunlar yaşamazlarsa eğer, çok muhtemel bir daha unutulmayacak tarihi bir altın yıl yaşayacağız.
Onlar üzerlerine düşeni yapıyorlar. Hemde şık bir şekilde. Zevkle izlemesi bizden.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
 
 
Bu gadget'ta bir hata oluştu
Bu gadget'ta bir hata oluştu

İzleyiciler