Selçuk Şahin

29 Eylül, 2010

   Selçuk Şahin'i, Fenerbahçe'ye sportif katkısı dışında tüm Fenerbahçeliler sever. İstanbulspor'dan ne zaman geldiğini bir çoğumuz unuttuk. Uzun yıllar görev aldığı Fenerbahçemizde her  zaman  elinden gelenin en iyisini yapmaya gayret etti. Mesleğine, takımına, arkadaşlarına, rakiplerine, hocalarına her zaman saygılıydı. Kişisel olarak her  zaman  takımının bir parçası oldu. Hiç bir Fenerbahçeli  Selçuk'un takımına  hizmet  etmek  için gösterdiği çabayı görmezden gelmez. Ancak bu kadar yılda,  takıma değer kattığı belki 10 maç var, belki daha az.
   Modern futbolda en çok pres gören mevkide oynuyor. Buna rağmen topu çok yavaş kontrol altına alıyor. Vücudunu kullanarak topu saklama özelliği çok düşük, hatta yok. Topla mesafe katetmesi çok yavaş. Şutları çok zayıf.  Duran  toplardaki etkisi ve defansif konsantrasyonu dışında bu mevkide oynaması için gerekli teknik özelliklere sahip değil. Eğer bu özelliklere sahipse de, Fenerbahçe  forması ile bunları sahada yeterince gösteremediği açık.
   Fenerbahçe taraftarları bu bölgede, markaj altında olduğu halde, vücudu ile rakibini engelleyerek
top alabilen, topu iyi saklayan ve orta alanda topla veya pasla hızla mesafe kat eden oyucuları hak
ediyor. Teknik direktörümüzden gerekli planlamayı yapmasını, kadrodan veya dışarıdan bu oyuncuyu çıkarmasını bekliyoruz.
    Bu pozisyondaki verimli bir oyucu takımdaki diğer 9 oyuncunun verimini en az yüzde 10 arttırır. 

2 yorum:

Supernaut dedi ki...

Mehmet Topal, eski cinconlu, Valencia - Bursa maçında izleme fırsatım oldu, bu yazının üstüne cük oturur... Hem de Türk statüsünde.

Hakikaten ilaç olur, hani alacağımızdan değil ama, "öyle bir adam" gerek gibisinden belirteyim istedim.

sıradan biri dedi ki...

Mehmet harika bir transfer olur. Ancak söylediğiniz gibi kısa vadede gerçekleşmesi çok güç gözüküyor.

Yorum Gönder

 
 
 
Bu gadget'ta bir hata oluştu
Bu gadget'ta bir hata oluştu

İzleyiciler